Bun venit pe primul forum dedicat 100% posesorilor de Suzuki Bandit!
Pentru a accesa toate categoriile/subcategoriile forumului, te rog inregistreaza-te!
Bun venit pe primul forum dedicat 100% posesorilor de Suzuki Bandit!
Pentru a accesa toate categoriile/subcategoriile forumului, te rog inregistreaza-te!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeO intrebare pentru voi banditilor Rules10Latest imagesRegisterLog in

 

 O intrebare pentru voi banditilor

Go down 
AuthorMessage
Halogen




Posts : 2
Join date : 2010-08-18

O intrebare pentru voi banditilor Empty
PostSubject: O intrebare pentru voi banditilor   O intrebare pentru voi banditilor I_icon_minitimeSun Aug 22, 2010 3:55 pm

Salut am 22 de ani si sunt din bucuresti si am o intrebare pentru voi:
- Banditul de 600 este mult prea mult pentru un incepator?
As dori sa cumpar si eu un motor mai pentru incepatori cu o investitie pentru mai multi ani sa zic undeva la 5 ani(dupa atatia ani nici nu las mai vinde..)am citit si iara am citit si ca de obicei te baga in ceata. Am citit lista pentru moto de incepatori si am zis sa aleg 2 moto Suzuki Bandit 600 N si Honda Hornet 600 (naked) dar dupa mai multe cercetari am renuntat la ideea cu hornet pentru ca e mai agresiva (motorul ei fiind derivat din CBR F1 si bate spre 100 CP)asa am zis Bandit 600N(pe la 77 cp) imi plac nakedurile sunt genul de om care doresc sa fac drumeti multe (la padure sau prin diferite locuri) nu sunt genul de maimuta sa trag de gaz sa impresionez lumea vreau doar sa ajung acasa intreg la marmota.
Nelamuririle mele ar fi:
- Cu ce treapta se poate merge la 60 fara ca motorul sa scoata zgomote ciudate (gen treapta 3-4-5 si sa ai undeva pe la 60 mers linistit in oras in limita legala)
- Este greu de "pilotat"?
- Are cumva o explozie dupa anumite turati si incepe sa traga bine ? (nu de alta dar sa stiu sa nu ating zona aceea de turati)
- Cum v-ati descurcat cu ea la prima iesire avand in vedere cei 220 kg ale motorului (eu m-am gandit ca prima iesire sa fie duminica spre luni undeva la 4 dimineata, e mai liber si asa nu as fi un pericol pentru conservari:D)
- Referitor la intretinere este costisitor ? (Piese noi pentru Bandit 600N se mai fabrica? )
- Consumul in oras am inteles ca e de 5-6L/100KM
Si cam atat pe moment.....inca nu am permisul as dori sa cumpar moto in toamna/iarna bugetul ar fi undeva la 2200 euro maxim! si tot in acceasta perioada sa cumpar si echipamentul casca geaca pantaloni manusi si ciubotele:D nu`s genu doar cu casca si atat sunt din bucuresti(aproape de matei ambrozie) si nu m-am urcat pe nici un motor cu fundul nici o data,nu am b-u dar merg ca pasager cu tata si stiu cum este traficul in bucuresti(de cacat parca legile nu ar fi...fiecare cum vrea si se merge pe legea eu masina straina tu dacie eu am prioritate, eu am 4usi si tavan tu 2roti si ghidon deci sunt mai tare ca tine am tot dreptu sa intorc unde vreau si sa fac ce vreau..cu alte cuvinte HAOTIC) de ce 600? nu-mi permit sa fac o dubla investitie intr-un timp atat de scurt sa cumpar un moto de 125 sa fiu nevoit sa stau cu el 3luni la vanzare sa mai si scad din pret si apoi sa pun diferenta de la mine(care nu o am).Seara buna tuturor
Back to top Go down
Halogen




Posts : 2
Join date : 2010-08-18

O intrebare pentru voi banditilor Empty
PostSubject: Re: O intrebare pentru voi banditilor   O intrebare pentru voi banditilor I_icon_minitimeSat Aug 28, 2010 6:46 pm

se pare ca nu mai intra nimeni pe aicea....
Back to top Go down
 
O intrebare pentru voi banditilor
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Intrebare
» Pasi de urmat pentru inamatriculare moto/auto

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Fun :: Diverse-
Jump to: